EKONOM Příbram spol. s r.o.
Obecnická 361
261 01  Příbram IV

Prodej nových vozidel:
Telefon: 318 493 061
Mobil: 602 385 818
E-mail

Po - Pá: 8:00 - 17:00

Servis a prodej ND:
Telefon: 318 493 060
Mobil: 602 227 094
E-mail

Po - Pá: 7:30 - 17:00

 

SPOLEHLIVOST A SPOKOJENOST ZÁKAZNÍKŮ

02/2013: Společnost Fiat Srbsko obdržela ocenění COMPANYBEST 2012

Továrna v Kragujevaci byla zcela přestavěna a zmodernizována za účelem výroby nového Fiatu 500L a dnes je jednou z nejmodernějších automobilek v Evropě. Její výrobní kapacita je schopna pokrýt export do více než 100 zemí světa včetně USA.  

Tuto investici ocenila porota motoristické organizace AUTOBEST působící na rozvíjejících se trzích v Evropě. Společnosti Fiat udělila porota hlavní cenu COMPANYBEST 2012 jednohlasně.
Ocenění převzal na zvláštní prezentaci v řeckých Aténách generální ředitel srbského FGA pan Cesare Antonio Ferrara. Při této příležitosti řekl: „Join venture skupiny FIAT a Republiky Srbsko funguje od roku 2008. V Srbsku jsme největším investorem s celkovými investicemi přes 1,2 miliardy eur, z nichž 350 milionů eur bylo použito právě na rekonstrukci továrny v Kragujevaci. Fiat Automobiles Serbia je s více než 2500 zaměstnanci a dalšími 1000 zaměstnanci u dodavatelů také jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Rád bych poděkoval porotě organizace AUTOBEST, že uznala naše úsilí při modernizaci staré srbské továrny, ze které se stala jedna z největších a nejmodernějších továren ve východní Evropě.“

01/2013: Fiat 500L je Nováčkem roku 2013

Nový rok začal pro skupinu Fiat úspěšně. Získala totiž dvě významná ocenění. V soutěži prestižního italského magazínu Quattroruote hlasovali čtenáři ve dvou anketách: Nováček roku 2013 a Moje oblíbené automobily roku 2012. Slavnostní předání cen se konalo v budově Milánské burzy cenných papírů Palazzo Mezzanotte za přítomnosti manažerů všech výrobců automobilů.

Fiat 500L zvítězil v anketě Nováček roku 2013 s 17procentním podílem hlasů, a překonal tak Mercedes-Benz třídy A, který s 16,3 % hlasů obsadil druhé místo.  Následoval Volkswagen Golf (13,2 %) a nový Fiat Panda (9,49 %).
Fiat Group se těšil mimořádnému úspěchu i v druhé anketě Moje oblíbené automobily, kterou pořádá magazín Quattroruote a dalších čtrnáct odborných evropských titulů na národní úrovni. Italské modely se dostaly na vrchol v sedmi z deseti kategorií. Fiat Panda získal s 26,8 % hlasů první místo mezi městskými vozidly, Fiat 500L zvítězil mezi malými vozy (12,1 %), Alfa Romeo Giulietta mezi středně malými vozy (23,4 %), Maserati Quattroporte mezi vlajkovými modely (23,8 %), Ferrari 458 Spider mezi kabriolety (18,7 %), Ferrari F12 Berlinetta mezi sportovními vozy (31,0 %) a Fiat Freemont (15,1 %) mezi MPV.
Více informací

Výrobnímu závodu Fiatu v Pomigliano D’Arco byla udělena prestižní mezinárodní cena „Automotive Lean Production 2012“ v kategorii OEM (Original Equipment Manufacturer). Tato cena je komisí odborníků vybraných německým magazínem Automobil Produktion a konzultační firmou Agamus Consult udělována na základě pečlivé analýzy a vyhodnocování.

Od roku 2006 se o tuto nejvýznamnější evropskou trofej utkalo už přes 700 výrobních závodů z více než 15 různých zemí včetně Německa, Francie, Španělska, Beneluxu a Itálie.
Každý rok je po pečlivé analýze dotazníků z jednotlivých výrobních závodů vybráno celkem 5 vítězů v různých kategoriích. Volba vítězů zahrnuje také speciální inspekce ve výrobních závodech, schůzky a rozhovory, které mají prozkoumat a ověřit údaje získané prostřednictvím dotazníků. 
Zvláště je analyzován systém výroby a kontrolováno důsledné uplatňování principů Lean Production (tzv. štíhlé výroby), a to zejména ve smyslu kvality, údržby, logistiky a personálního rozvoje vedoucích k vytvoření pracovního prostředí, které efektivně podporuje zlepšování procesů výroby a systematickou redukci odpadu.

06/2011: Fiat 500 má nejvyšší hodnocení v žebříčku spokojenosti zákazníků v Německu

Fiat 500 se umístil na prvním místě ve „Studii spokojenosti majitelů vozů", kterou provedla renomovaná agentura JD Power and Associates, jež od roku 2002 provádí průzkumy trhu a zjišťuje, kolik německých motoristů je spokojeno se svými vozy i značkami. Prestižní předávání cen se uskutečnilo v Berlíně v nakladatelství Axel Springer.
S celkovým hodnocením 81,8 % v kategorii „minivozů" se Fiat 500 umístil na prvním místě tohoto žebříčku, které je však tradičně obsazováno německými a japonskými modely.
Studie prováděná každým rokem po celém světě sleduje míru spokojenosti zákazníků na základě 67 poptávaných oblastí a vlastností vozů ve čtyřech různých kategoriích. Za výkon, design, komfort a funkce dosáhla pětistovka 32 % z celkového skóre, za kvalitu a spolehlivost 26 %, provozní náklady (palivo, pojištění, servis a opravy) 22 % a spokojenost se značkou 20 % z celkového bodového ohodnocení.
Zmíněný německý průzkum spokojenosti byl provedený on-line u 17 158 motoristů, kteří vlastní auto více než dva roky a kteří v této době najeli v průměru 38 700 kilometrů. Průzkum se týkal modelů patřících do devíti segmentů - od minivozu až po SUV - a skládal se z více než 50 otázek.
Nejzajímavějším výsledkem tohoto ročníku bylo hodnocení u nejdůležitějších kritérií - výkon, interiér a karoserie. Fiat 500 měl ve všech těchto oblastech nejvyšší skóre. Pětistovka rovněž vyčnívá z davu, co se týče provozních nákladů. Stručně řečeno, Fiat 500, který již sklidil mnoho ocenění za design a technologie, i nadále potvrzuje svoji vysokou kvalitu a také závazek skupiny Fiat Group Automobiles neustále zlepšovat své služby poskytované zákazníkům.

10/2010: Fiat 500 – nejspolehlivější auto

Německá společnost pro technický dohled GTÜ zveřejnila zprávu o kvalitě vozidel na trhu pro rok 2011. Tato zpráva by měla usnadnit rozhodování zákazníka při koupi vozu. Byla vypracována na základě technického průzkumu provedeného na 5 miliónech ojetých vozidel. Výsledky uvedených technických kontrol pak posloužily odborníkům z GTÜ k určení silných a slabých stránek 215 modelů.
V hodnocení kvality vozidel starých 1 až 3 roky je na prvním místě v segmentech A a B model Fiat 500, před Toyotou Yaris a Mazdou2. Za zmínku také stojí, že podle hodnocení německého automobilového klubu ADAC je nejspolehlivějším vozem v segmentu A a B za rok 2008 další model skupiny Fiat - Fiat Panda. Ten u malých vozů vede před Toyotou Aygo a Peugeotem 206. Ve stejném hodnocení se modely Fiat Punto a Grande Punto umístily na čtvrtém místě. Fiat Panda byl také v roce 2009 podle hodnocení ADAC nejspolehlivějším modelem na trhu a umístil se tak v kategorii malých vozidel registrovaných v roce 2009 před VW Fox.
Oba úspěšné modely, Fiat Panda a Fiat 500, mají na svém kontě celou řadu významných ocenění a Fiat Auto Polska v Tychy, kde jsou vyráběny, patří mezi špičku světového automobilového průmyslu. Tato továrna skupiny Fiat Group Automobiles se od roku 2007 řadí do skupiny společností „World Class Manufacturing“, to znamená, že využívá nejmodernější a nevyspělejší metody pro řízení výrobních systémů. V roce 2004 získala společnost Fiat Auto Polska Národní cenu kvality a v roce 2005 byla jako první polská společnost v historii finalistou prestižní Evropské soutěže o cenu za jakost – EFQM.

04/2010: Fiat 500 je vítězem soutěže „Fleetový vůz 2010“ 

Začátkem dubna 2010 oznámil německý odborný časopis Autoflotte vítěze soutěže „Flotten Awards 2010“ o nejpopulárnější vozidlo vozového parku na trhu. Fiat 500 byl hned dvakrát nejlepší v kategorii minivozů, a to jako nejlepší vůz ve své třídě a dále jako nejlepší zahraniční značkový produkt.
V kategorii dodávek byl pak Fiat Ducato zvolen nejlepším zahraničním značkovým produktem.
Kolem 6000 čtenářů tohoto periodika, mezi nimiž byli i vedoucí vozových parků a zástupci průmyslu a služeb, volilo své favority ve 14. automobilových kategoriích, a dále v sedmi oblastech týkajících se produktu a poskytovaných služeb. Kromě luxusní třídy a pick-upů byla v každé kategorii udělena cena celková a dále cena pro importovaná vozidla.

2008: Fiat Linea získal cenu „AUTOBEST 2008“

V rámci soutěže Autobest hodnotí odborná porota u všech nominovaných aut 13 parametrů, mezi nimiž nechybí design, pohodlí cestujících, jízdní vlastnosti, ekonomika provozu, poměr hodnoty a ceny a mnohé jiné. Na základě těchto parametrů pak vybere celkového vítěze z celkem 5 finalistů, přičemž má každý porotce k dispozici 240 bodů a u jednotlivých parametrů je stanoven maximální počet bodů, které může udělit.
Fiat Linea se s celkovým počtem 850 bodů umístil na prvním místě. Porotu tvoří 15 specializovaných novinářů zastupujícich 15 evropských zemí, které společně představují významný trh 300 milionů obyvatel.

2007: Grande Punto a Panda zvítězili v anketě Best Cars

Časopis Auto, motor a sport vyhlásil ve svém březnovém čísle vítěze pravidelně pořádané ankety Best Cars – Nejlepší Auta. V hlavní volbě se hlasuje v rámci 10 obvyklých segmentů (miniautomobily, malé automobily, nižší střední třída, střední třída, ...) bez omezení stáří či ceny vozu. V druhé části, označované jako volba B se hlasuje obdobným způsobem s cenovým omezením pro konkrétní segment. Vítězové volby B jsou pro čtenáře vozy s velmi dobrým poměrem cena/výkon.

Model Fiat Grande Punto zvítězil v rámci segmentu malé automobily.
Klasicky velmi dobře si stejně jako v předchozím roce vedl model Fiat Panda. Zvítězil ve volbě B v segmentu miniautomobily.

2006: Grande Punto a Panda vítězi ankety Best Cars

Anketu Nejlepší auta roku již tradičně pořádá vydavatelství Motor-Presse. Této ankety se každoročně účastní čtenáři časopisu Auto motor a sport.
Hlasuje se v deseti klasických kategoriích (miniautomobily, malé automobily, nižší střední třída, atd..). Velký úspěch zaznamenal Fiat Grande Punto (21,9% hlasů), který s přehledem zvítězil v kategorii malých automobilů. Čtenáři dále hlasovali v takzvané volbě B. A právě zde a s velkým náskokem zvítězil Fiat Panda (32,4). Ve svých kategoriích tedy oba modely vysoce předčily své konkurenty a opět se tím potvrdilo, že v segmentu malých vozů je automobilka Fiat světovou špičkou

2005: Fiat Punto získává ocenění “Zlatý volant 2005"

Fiat Punto získal titul ‘Zlatý volant 2005’ – nejprestižnější německé ocenění udělované porotou automobilových odborníků a závodníků a významných osob ze světa zábavního průmyslu.
Anketu pořádá týdeník ‘Bild am Sonntag’. Každý rok je cena udělována ve čtyřech různých kategoriích. Punto zvítězilo v kategorii kompaktních vozů, na dalších místech se umístily Volkswagen Fox, Renault Clio, Toyota Yaris a Peugeot 1007.

2004: Fiat Panda získal cenu „AUTOBEST 2004“

V rámci soutěže Autobest hodnotí odborná porota u všech nominovaných aut 13 parametrů, mezi nimiž nechybí design, pohodlí cestujících, jízdní vlastnosti, ekonomika provozu, poměr hodnoty a ceny a mnohé jiné. Na základě těchto parametrů pak vybere celkového vítěze z celkem 5 finalistů, přičemž má každý porotce k dispozici 240 bodů a u jednotlivých parametrů je stanoven maximální počet bodů, které může udělit. Fiat Panda se s celkovým počtem 474 bodů umístil na prvním místě.