EKONOM Příbram spol. s r.o.
Obecnická 361
261 01  Příbram IV

Prodej nových vozidel:
Telefon: 318 493 061
Mobil: 602 385 818
E-mail

Po - Pá: 8:00 - 17:00

Servis a prodej ND:
Telefon: 318 493 060
Mobil: 602 227 094
E-mail

Po - Pá: 7:30 - 17:00

 

SOUČASTNOST

01/2013 Fiat Group Automobiles S.p.A., Chrysler Group International LLC a GAC Group podepsaly rámcovou dohodu o rozšíření spolupráce v Číně

Fiat Group Automobiles S.p.A., Chrysler Group International LLC. a Guangzhou Automobile Group Co., Ltd. (GAC Group) podepsaly rámcovou dohodu o rozšíření spolupráce při výrobě a prodeji osobních automobilů v Číně.
Dohoda byla podepsána v sídle Chrysleru v Auburn Hills ve státě Michigan, a to Zengem Qinghongem, generálním manažerem GAC Group a Mikem Manleym, provozním ředitelem koncernu Fiat S.p.A. pro region APAC a generálním ředitelem značky Jeep koncernu Chrysler Group LLC.
Podle této rámcové dohody společný podnik GAC, Fiatu a Chrysler Group International, který nyní vyrábí Fiat Viaggio a do Číny dováží modely Fiat 500, Freemont a Bravo, rozšíří v nadcházejícím období svou činnost na čínském trhu uvedením dalších modelů z portfolia Fiat. Po značce Fiat je plánována i lokalizace značky Jeep, která bude v Číně vyrábět automobily pro místní trh.
„Po úspěšném uvedení prvního produktu naší spolupráce, Fiatu Viaggio, v září loňského roku, představuje tato dohoda další milník našeho partnerství s Fiatem a skupinou Chrysler. To vytváří pevný základ pro další spolupráci a dosažení velmi ambiciózních cílů na čínském trhu,“ řekl Zeng Qinghong, generální ředitel skupiny GAC.
„Rok 2012 byl pro nás velmi plodný. V Číně jsme zaznamenali velmi pozitivní ohlas na Fiat Viaggio. Současně dosáhla značka Jeep v Číně, ale i celosvětově rekordních prodejních výsledků, na což jsme velmi hrdí,“ řekl Mike Manley, provozní ředitel Fiat S.p.A. pro region APAC a generální ředitel značky Jeep koncernu Chrysler Group LLC. „Rozšíření dohody s našimi partnery z GAC nám v Číně umožní plně rozvinout potenciál značek koncernů Fiat a Chrysler.“

GAC Fiat Automobiles Co., Ltd.
Společnost GAC Fiat Automobiles Co., Ltd. (GAC Fiat), která vznikla v březnu 2009, je společnou investicí Guangzhou Automobile Group Co., Ltd. (GAC) a Fiat Group Automobiles S.p.A. (FGA) s 50procentním podílem obou firem. Počáteční investice činila 5 miliard jenů (RMB). Společnost se nachází v rozvojové zóně Changsha rozprostírající se na ploše 700 000 m2. Podnik se zabývá především výzkumem a vývojem, výrobou, prodejem a poprodejními službami vozidel, motorů a součástí. Ve fázi I. dosáhne závod výrobní kapacity 140 tisíc vozidel a ve fázi II. až 300 tisíc vozidel. V současné době vyrábí Fiat Viaggio a dováží modely Fiat Bravo, Fiat 500 a Fiat Freemont. Závod poskytuje přímo i nepřímo pracovní místa pro 3000 zaměstnanců. Více informací naleznete na  www.gacfiatauto.com.

08/2012 Fiat pokračuje v posilování kontroly nad Chryslerem

Italský výrobce automobilů Fiat oznámil, že využije opci na koupi 3,3 procenta akcií Chrysleru. Její podíl v americké automobilce tak stoupne na 61,8 procenta.
Chrysler v posledních čtvrtletích výrazně podpořil hospodářské výsledky Fiatu. Poskytuje mu totiž možnost kompenzovat slabou poptávku v Evropě prodejem automobilů na severoamerickém trhu, napsala agentura Reuters.
Podle jednoho z analytiků automobilového sektoru, který si nepřál být jmenován, by Fiat za zvýšení podílu mohl zaplatit zhruba 200 milionů eur (přes pět miliard korun).
Fiat již začátkem ledna zvýšil svůj podíl v Chrysleru na 58,5 procenta z předchozích 53,5 procenta. Loni v létě se stal většinovým majitelem Chrysleru poté, co dokončil převzetí podílů vlád Spojených států a Kanady.

04/2012 Světová premiéra nového sedanu Fiat Viaggio

  • Zcela nový Fiat vyráběný v Číně
  • U čínských prodejců v třetím čtvrtletí roku 2012


Fiat představil 23. dubna na mezinárodním autosalonu v Pekingu svůj zcela nový model Fiat Viaggio.

Viaggio (česky cesta), které ponese na čínském trhu jméno Fei Xiang (létání), je prvním společným projektem Fiatu a Chrysleru. Jedná se o globální produkt s vysokou úrovní kultivovanosti a dílenského zpracování, který vstoupí do nejžádanějšího čínského segmentu kompaktních sedanů.
Nový sedan Fiat Viaggio přináší jedinečnou směs výkonu, účinnosti, důmyslnosti, technologií a dynamiky v elegantním kabátku typicky italského střihu.
Nový čtyřdveřový pětisedadlový sedan Fiat Viaggio je postaven na nejmodernější platformě Fiatu CUSW (Compact US Wide), kterou využívá také Dodge Dart představený letos v lednu na detroitském autosalonu. Tato platforma je velmi úzce odvozena od platformy Compact, na níž je postaven nejprodávanější model Alfy Romeo - Giulietta.
Fiat Viaggio je charakteristický délkou 4679 mm, šířkou 1850 mm a rozvorem náprav 2708 mm. Prostřednictvím tohoto modelu vnáší Fiat do nejprodávanějšího segmentu čínského trhu ty nejvyspělejší technologie a design špičkové úrovně.
Fiat Viaggio bude na čínském trhu jediným automobilem svého segmentu, který nabídne výhradně přeplňované motory: 1.4 T-Jet ve dvou výkonových verzích 120 a 150 k. O přenos výkonu na přední kola se budou starat manuální pětistupňová nebo dvouspojková automatizovaná převodovka DDCT vyvinutá v oddělení Fiat Powertrain.
Fiat Viaggio byl navržen v Centro Stile Fiat v Turíně. Je charakteristický velmi nadčasovým designem s čistými a elegantními tvary a výraznými proporcemi. Jeho tvář zcela jednoznačně prozrazuje příbuznost ke značce Fiat. Vysoce moderní vzhled podtrhují také zadní koncová světla LED.
Nový sedan bude prvním automobilem značky Fiat vyráběným v novém výrobním závodě v Changsha v provincii Hunan. První Fiaty Viaggio sjedou z výrobní linky v červenci a v prodeji se objeví v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku.
Viaggio mělo světovou premiéru 23. dubna na mezinárodním autosalonu v Pekingu. Zde se pod jednou střechou, v prestižní hale E4, představily společně značky GAC-Fiat (GAC - Guangzhou Auto Group co Ltd.), Jeep, Chrysler, Maserati a Ferrari. Expozice představila Fiat - Chrysler jako budoucího klíčového hráče na čínském automobilovém trhu.

09/2011 Fiat 500C a Jennifer Lopez – nový hvězdný pár

01/2011 Fiat SpA a Fiat Industrial SpA: dvě nové skupiny, dvě nové identity

Od 1. ledna 2011 začnou na trhu samostatně fungovat dvě skupiny s novou identitou i logem: Fiat SpA a Fiat Industrial SpA. Jejich rozdělení odhlasovali stávající akcionáři společnosti Fiat dne 16. září 2010. Obě nově vzniklé skupiny budou kótovány na Milánské burze.

Skupina Fiat SpA, zaměřená výhradně na automobilový průmysl, bude reprezentována logem, které se skládá z názvu FIAT napsaného charakteristickém logotypem ve výrazné modré barvě. Nové logo vzniklo na základě potřeby jasně odlišit skupinu od značky produktu a přitom zdůraznit úlohu mateřské společnosti v řízení početného seskupení různorodých značek. Úlohou grafického ztvárnění loga bylo vizuálně spojit historii a budoucnost. To vyústilo do nové interpretace slavného loga z minulosti, jenž silně evokuje dva základní rysy - modernost a inovativnost.

Skupina Fiat Industrial SpA, která zastřešuje výrobu nákladních a užitkových vozů, hospodářských a stavebních strojů a další související aktivity v oblasti vývoje pohonných jednotek a nových technologií, zachovává vizuální koncept Fiat Group reprezentující sílu velké průmyslové skupiny. Na rozdíl od původního loga se však mění jeho barevné provedení. Pozadí je v tradiční tmavěmodré barvě Fiat a název Fiat Industrial je sytě zlatý. Nová loga navržená společností Robilant Associati nahradí současné logo Fiat Group používané od října 2005

10/2010 FIAT Punto Evo v klipu britské legendy Faithless natáčeném v Praze

06/2010 Fiat Group Automobiles a Chrysler reorganizují síť Lancia-Chrysler

V květnu 2010 roku započala další faze integrace prodejních aktivit skupin FGA a Chrysler Group. Tato druhá etapa se nese v duchu integrace prodejních sítí značek Chrysler a Lancia.

Hlavním cílem je vytvořit dobře fungující spojení, aby se plně využil potenciál obou skupin. Tato synergie je také důležitým krokem k vytvoření komplexnější prodejní sítě a větší dostupnosti kvalitních náhradních dílů i služeb.

Nová struktura bude implementována ve všech evropských zemích s výjimkou Velké Británie, kde Lancia zatím nemá své zastoupení, a kde bude i nadále zachována samostatná prodejní síť značky Chrysler.

Z tohoto integračního procesu se do roku 2014 zrodí přibližně 1000 nových evropských dealerství.

V současné době již společnost FGA Capital začala také řídit aktivity v oblasti finančních služeb pro síť Chrysler, Jeep a Dodge v Evropě.